Medycyna PZWL.pl

PZWL

Finał konkursu „Położna Przyszłości – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”

Nikodem
Nowość

Trwa pierwsza edycja konkursu „Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”.
W poniedziałek 24 kwietnia br. w Warszawie laureatki I etapu konkursu – studentki 13 polskich uczelni medycznych - powalczą w finale o tytuł Położnej Przyszłości 2017 oraz główną nagrodę – miesięczny staż w warszawskim Szpitalu św. Zofii. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej w Polsce oraz wyłonienie najlepszego studenta w kraju. Obecność na uroczystym zakończeniu konkursu zapowiedziała Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

Znaczy położna...
Olimpiada to mądra promocja zawodu położnej, przed którym nowe wyzwania, m.in.: samodzielne prowadzenie ciąży fizjologicznej, edukacja przedporodowa, sprawowanie kompleksowej opieki nad rodzącą, matką i noworodkiem czy wsparcie w okresie  laktacji. Dziś podstawowe znaczenie mają nie tylko profesjonalne działania, ale też komunikacja interpersonalna, umiejętność wsparcia medycznego i psychologicznego. Wejście na rynek pracy Położnych Przyszłości - dobrze wykształconych, nowoczesnych i  kompetentnych 

z pewnością wzmocni rangę naszej profesji - ocenia Leokadia Jędrzejewska, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, członek komisji egzaminacyjnej konkursu.

ABC konkursu...
Konkurs skierowany jest do studentów położnictwa i ma dwuetapowy charakter. Pierwszy etap odbył się 27 marca br. w 13 uczelniach medycznych jednocześnie i wzięło w nim udział ponad 300 studentów z całej Polski (w tym jeden mężczyzna – przyszły położny. Drugi etap (do którego zaproszeni zostali zdobywcy największej liczby punktów ze swojej uczelni - same Panie) odbędzie się w formie testu i egzaminu praktycznego 24 kwietnia w godz. 9.00 – 15.00 w Warszawie w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii. Studentki będą musiały wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, ale także właściwą postawą zawodową, na którą składają się m. in. kultura osobista, komunikacja interpersonalna oraz estetyka wyglądu.

Pod prestiżowym skrzydłem...

Do tegorocznej I edycji olimpiady przystąpiły uczelnie medyczne z: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy
i Wrocławia. W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego olimpiady oraz obiektywizmu w Kapitule Konkursu zasiedli przedstawiciele m.in.:

 • Polskiego Towarzystwa Położnych,
 • Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych,
 • Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie,
 • Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych,
 • Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych,
 • Prenatalis Sp. z o.o.
 • oraz Akademii Malucha Alantan - inicjatora i organizatora konkursu.

 

Pozostałe informacje dostępne są na stronie konkursu: www.akademia-ama.pl/olimpiada

Biuro konkursu: Katarzyna Leciejewska tel. 605 333 681, Daria Foroncewicz tel.  504 152 778

Oceń

 • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Zobacz także

Partnerem konkursu SUPERMEDICUS został portal medme.pl

Partnerem II edycji konkursu SUPERMEDICUS został portal medme.pl. W sumie do plebiscytu zostało nominowanych ponad 50 firm i placówek medycznych z całej Polski. Do 31. sierpnia powinny one wysłać wypełniony formularz konkursowy, który można pobrać ze strony:http://supermedicus.pl/o-konkursie/materialy-konkursowe. Zwycięzcy konkursu odbiorą statuetki SUPERMEDICUS 24. października w Warszawie podczas Wielkiej Gali.

Czytaj więcej

Leczenie osobista pompą insulinową – podręcznik dla pielęgniarek i położnych

Oddajemy w Państwa ręce podręcznik dotyczący zasad leczenia cukrzycy przy użyciu osobistej pompy insulinowej. Ta forma terapii daje wyjątkowe możliwości osobie, która z jednej strony pragnie utrzymywać poziom glukozy w normie, aby chronić się przed rozwojem powikłań choroby, a z drugiej strony jednocześnie chce się w pełni realizować zawodowo, sportowo, życiowo.

Czytaj więcej

V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów 2015

Już 21 listopada 2015 w murach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbędzie się wielkie pisanie testu, na które zaproszony jest każdy - nie tylko młody – fizjoterapeuta! W olimpiadzie mogą uczestniczyć studenci oraz absolwenci Wydziałów Fizjoterapii z całej Polski, którzy zostaną przyporządkowani do jednej z trzech kategorii: Licencjat, Magister, Open (wszyscy uprawnieni do wykonywania zawodu fizjoterapeuty). W przygotowaniu testu wezmą udział przedstawiciele renomowanych uczelni kształcących fizjoterapeutów w Polsce. W programie także ciekawe wykłady, ekspozycje sprzętu, atrakcyjne oferty szkoleń i kursów. Każdy ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody, których łączna wartość może przekroczyć sumę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymają pakiety startowe i olimpijskie koszulki.

Czytaj więcej

Pacjent z wirusem HIV – bezpieczeństwo i opieka

Opieka nad pacjentem zakażonym wirusem HIV stanowi zawsze wyzwanie dla personelu medycznego. Z jednej strony sytuacja taka wymusza wzmożenie uwagi i koncentracji podczas wykonywania wszelkich czynności pielęgnacyjnych, diagnostycznych czy terapeutycznych, z drugiej zaś szczególnego potraktowania wymaga sam pacjent.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy