Medycyna PZWL.pl

PZWL

Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie

Praca zbiorowa
Nowość Polecane

Analiza przypadków w pielęgniarstwie i położnictwie to czasopismo stworzone z myślą o aktywnych zawodowo pielęgniarkach i położnych, które dążą do rozwoju zawodowego, chcą poszerzać swoje kwalifikacje i być na bieżąco z najnowszymi wymaganiami prawnymi. Jego celem jest nie tylko dostarczenie rzetelnych, aktualnych informacji i merytorycznej wiedzy, lecz także zapewnienie czytelnikom dostępu do praktyki – sprawdzonych rozwiązań, doświadczeń z konkretnych przypadków oraz zasad postępowania i stosowania wytycznych w praktyce.

Na łamach pisma znajdują się analizy przypadków medycznych w pielęgniarstwie i położnictwie, wzbogacone o propozycje konkretnych rozwiązań, procedury, standardy  i opinie ekspertów. Ważną częścią każdego numeru są plany opieki pielęgnacyjnej z zastosowaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (ICNP) zalecanej przez Międzynarodową Radę Pielęgniarstwa (ICN). Nie brakuje też aktualnych informacji z dziedziny prawa, bezpieczeństwa i higieny pracy, dokumentacji medycznej, a także porad psychologicznych i innych ważnych zagadnień. Nad merytoryczną zawartością pisma czuwają eksperci z różnych dziedzin medycyny. W dziale „Po dyżurze” omawiamy m.in. tematykę wypalenia zawodowego i różnych metod walki z tym zjawiskiem, prezentujemy także pielęgniarstwo europejskie.

 

W najnowszym numerze…

Najnowszy numer „Analizy Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie” jest szczególny, bowiem zawiera materiał edukacyjny poświęcony II Ogólnopolskiej Konferencji „Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie”, nad którą patronat objęło nasze czasopismo. Kierownikiem naukowym konferencji jest dr Dorota Kilańska.

Tematyka tegorocznego spotkania będzie obejmowała wiele złożonych zagadnień, niezwykle ważnych dla środowiska. I tak rozmowy będą toczyć się między innymi wokół polityki zdrowotnej, wyzwań w pielęgniarstwie, jak też oczekiwań. Gorąco zachęcamy do skorzystania z niecodziennej okazji spotkania się z gronem ekspertów, podzielenia się opiniami, doświadczeniem i wiedzą.

Tradycyjnie też poruszamy szeroki zakres tematów związanych z pielęgniarstwem i położnictwem. Począwszy od problematyki oscylującej wokół profilaktyki zakażeń szpitalnych, nowych standardów opieki okołoporodowej, roli pielęgniarki w prewencji ZSC, po innowacyjne metody leczenia odleżyn, śmiechoterapię jako istotny element w zapobieganiu syndromu wypalenia zawodowego i pielęgniarstwo w Norwegii.

Szczególnie gorąco polecam artykuł przygotowany przez dr Katarzynę B. Głodowską dotyczący zleceń i ich niepoprawnego wykonywania. Chyba każdy z nas słyszał o „krakowskim przypadku”, kiedy pielęgniarka nieprawidłowo podała lek małemu dziecku. Jak słusznie zauważa autorka - każdy z nas mógłby być na jej miejscu. Dlaczego tak się dzieje? Co jest powodem, że nie mając prawidłowo wypisanego zlecenia, podajemy lek lub też przyjmujemy zlecenia ustne? Pytań o takim charakterze jest wiele… Odpowiedzi na część z nich znajdziecie Państwo w proponowanym artykule. Rozwiązań kolejnych dylematów pielęgniarek i położnych będziemy wspólnie szukać w tekstach publikowanych na łamach naszego czasopisma, w dziale „Prawo i etyka”.

Zapraszamy też do zapoznania się z planami opieki według terminologii Międzynarodowej Klasyfikacji ICNP®. Stanowią one dodatek do części prezentowanych artykułów.

Mamy nadzieję, że proponowana w tym wydaniu „Analizy Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie” tematyka zainteresuje Państwa i stanie się impulsem do dalszych dyskusji i ciekawych artykułów.

--------------------

Archiwalne numery dostępne są pod linkiem http://www.wydawnictwopzwl.pl/czasopisma/analiza_pip/numery-archiwalne

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

Pacjent z wirusem HIV – bezpieczeństwo i opieka

Opieka nad pacjentem zakażonym wirusem HIV stanowi zawsze wyzwanie dla personelu medycznego. Z jednej strony sytuacja taka wymusza wzmożenie uwagi i koncentracji podczas wykonywania wszelkich czynności pielęgnacyjnych, diagnostycznych czy terapeutycznych, z drugiej zaś szczególnego potraktowania wymaga sam pacjent.

Czytaj więcej

Głęboka stymulacja mózgu w chorobie parkinsona – zasady postępowania pielęgnacyjnego

Choroba Parkinsona zaliczana jest do zaburzeń neurodegeneracyjnych układu pozapiramidowego, a u podstawy jej patologii leży postępujący proces zwyrodnieniowy komórek dopaminergicznych części zbitej istoty czarnej mózgu. Dopamina jest jednym z neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Zatem dochodzi do zniesienia regulującego wpływu istoty czarnej na czynność ruchową, czego następstwem są charakterystyczne objawy.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy