Medycyna PZWL.pl

PZWL

Farmakologia w Zadaniach. Leki układu autonomicznego i krążenia

Admin
Nowość

Farmakologia w zadaniach. Leki układu autonomicznego i krążenia przygotowana pod redakcją dr n. med. Małgorzaty Berezińskiej oraz dr hab. n. med. Anny Wiktorowskiej-Owczarek to nietypowy podręcznik, który uczy farmakologii poprzez rozwiązywanie zadań, problemów i przypadków klinicznych.

Książka została podzielona na trzy zasadnicze części, w obrębie których materiał uporządkowano w dwudziestu rozdziałach. W pierwszej części omówiono leki wpływające na układ autonomiczny. Część druga została poświęcona podstawowym grupom leków stosowanych w chorobach układu krążenia. Część trzecia, ostatnia, dotyczy farmakoterapii wybranych chorób układu krążenia. Znajdziemy tu zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, wymagające uzupełnienia tabele oraz schematy i ryciny. Treści narzucają potrzebę znajomości grup leków i poszczególnych leków, ale także dotyczą szczegółowych zasad leczenia – zawierają bowiem obszerne opisy pacjentów, dla których należy wybrać optymalny lek, uzasadnić wybór zastosowanego leczenia lub wyjaśnić, jaki błąd został popełniony w leczeniu.

W opracowaniu zadań brali udział farmaceuci i lekarze, będący wieloletnimi nauczycielami akademickimi oraz specjalistami w dziedzinie chorób wewnętrznych, kardiologii i z zakresu farmacji klinicznej.

Książka Farmakologia w zadaniach. Leki układu autonomicznego i krążenia jest kierowana do studentów, zwłaszcza medycyny i farmacji, ale może być narzędziem przydatnym także dla lekarzy i farmaceutów w ramach podyplomowego kształcenia ciągłego i specjalistycznego m.in. w zakresie farmacji aptecznej, klinicznej czy szpitalnej.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Zobacz także

Recenzja podręcznika „Farmakologia: repetytorium” pod redakcją Ryszarda Korbuta

Jak efektywnie uczyć się farmakologii? Metod jest tak wiele, jak książek, po które możemy sięgnąć chcąc dobrze wypaść na egzaminie bądź przypomnieć sobie niezbędne podstawy już w trakcie naszej praktyki lekarskiej. Sęk w tym, by znaleźć właśnie te podręczniki, dzięki którym nauka staje się przyjemna, a powtarzanie łatwe i szybkie. Tym razem pod lupę wzięliśmy podręcznik „Farmakologia. Repetytorium” pod redakcją naukową Ryszarda Korbuta.

Czytaj więcej

Kompendium farmakologii pod red. Prof. Dr. hab. n. med. Waldemara Jańca

W IV wydaniu Kompendium farmakologii szerzej omówiono wszystkie podstawowe zagadnienia współczesnej farmakologii oraz w zwięzły sposób scharakteryzowano sposoby oddziaływania leków na procesy transmisji receptorowej i neuronalnej. Sprecyzowano także mechanizmy działania hormonów, neurohormonów i cytokin. Poszerzony rys historyczny umożliwia ogólne spojrzenie na kształtowanie się teorii działania leków i kierunków działań terapeutycznych. W celu przybliżenia zagadnień mechanizmów działania i farmakodynamiki leków w określonych jednostkach chorobowych opisy wielu grup leków poprzedzono omówieniem podstaw patofizjologicznych lub kliniczną charakterystyką procesów chorobowych, w których dana grupa leków znajduje zastosowanie.

Czytaj więcej

pixabay

Zapobieganie i leczenie grypy

Szanowni Państwo, w dniu 22 września 2015 r. w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych odbyła się konferencja prasowa organizowana w ramach prowadzonej przez Urząd Kampanii Ogólnopolskiej „Lek Bezpieczny”. Tematem spotkania z mediami było „Zapobieganie i leczenie grypy”.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy