Medycyna PZWL.pl

PZWL

Podstawy pielęgniarstwa

Barbara Ślusarska, Danuta Zarzycka, Kazimiera Zahradniczek
Nowość Polecane

Kolejne, uzupełnione wydanie podstawowego podręcznika pielęgniarstwa. Treści właściwe poprzedza rozdział poświęcony opisowi samokierowania procesem kształcenia umiejętności pielęgniarskich.

Redaktorzy wyszli z założenia, że najstarsza i najbardziej unikatowa dziedzina działalności pielęgniarek nie może być potraktowana fragmentarycznie w procesie ich przygotowania do zawodu. Dlatego wyczerpująco zaprezentowane zostały najnowocześniejsze i dostępne na rynku materiały, środki i sprzęt wykorzystywany do pielęgnacji pacjentów z ograniczoną wydolnością samoobsługową.

Wartościowym dodatkiem do II tomu podręcznika jest nowe opracowanie zestawu filmów z serii „Wybrane umiejętności pielęgniarskie”.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

Głęboka stymulacja mózgu w chorobie parkinsona – zasady postępowania pielęgnacyjnego

Choroba Parkinsona zaliczana jest do zaburzeń neurodegeneracyjnych układu pozapiramidowego, a u podstawy jej patologii leży postępujący proces zwyrodnieniowy komórek dopaminergicznych części zbitej istoty czarnej mózgu. Dopamina jest jednym z neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Zatem dochodzi do zniesienia regulującego wpływu istoty czarnej na czynność ruchową, czego następstwem są charakterystyczne objawy.

Czytaj więcej

Leczenie osobista pompą insulinową – podręcznik dla pielęgniarek i położnych

Oddajemy w Państwa ręce podręcznik dotyczący zasad leczenia cukrzycy przy użyciu osobistej pompy insulinowej. Ta forma terapii daje wyjątkowe możliwości osobie, która z jednej strony pragnie utrzymywać poziom glukozy w normie, aby chronić się przed rozwojem powikłań choroby, a z drugiej strony jednocześnie chce się w pełni realizować zawodowo, sportowo, życiowo.

Czytaj więcej

Procedura rozpoznawania i raportowania postaci zakażeń szpitalnych

Jest to procedura obowiązkowa dla każdego podmiotu leczniczego i zakładów opieki zdrowotnej, które świadczą całodobowe usługi medyczne. Osobami, które są bezpośrednio odpowiedzialne za rejestr rozpoznanych zakażeń szpitalnych – przedstawia to algorytm – są pielęgniarki epidemiologiczne. Jednym z priorytetowych celów polityki zdrowotnej w Unii Europejskiej jest monitorowanie i ograniczenie zagrożeń epidemiologicznych związanych z zakażeniami występującymi w placówkach służby zdrowia.

Czytaj więcej

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy