Medycyna PZWL.pl

PZWL

„Medycyna i sport” - konferencja Wydziału Prawa i Nauk Społecznych SWPS

alż Tagi: konferencja naukowa , medycyna , prawo , sport , SWPS

23 czerwca 2015 r. w warszawskiej siedzibie Uniwersytetu SWPS odbędzie się konferencja „Medycyna i sport” organizowana przez Wydział Prawa i Nauk Społecznych. Do udziału zapraszamy lekarzy, sportowców, prawników oraz wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji. Wstęp wolny na konferencję w charakterze uczestnika biernego.

Medycyna i sport mimo pozornej chropowatości mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak należy zauważyć, że obie z tych płaszczyzn mogą występować zarówno samodzielnie, jak i się ze sobą w wielu miejscach krzyżować. Celem organizacji konferencji pn. „Medycyna i sport", jest wymiana doświadczeń pomiędzy prawnikami, praktykami (sportowcami), a lekarzami zajmującymi się na co dzień owymi zagadnieniami. Płaszczyzna ta jest bardzo obszerna, bowiem wkracza w wiele gałęzi prawa tak cywilnego, jak i karnego oraz administracyjnego. Połączenie obu tych zagadnień w jedną całość występują rzadko w opracowaniach naukowych, dlatego w tym kontekście konferencja jest wartościowym wydarzeniem.

Celem organizatorów konferencji jest dotknięcie wszystkich płaszczyzn odpowiedzialności leżących na styku medycyny, sportu oraz prawa, a w szczególności:

  • odpowiedzialności lekarzy za działania niedozwolone, w tym za działalność dopingową,
  • kryminologiczna i karnoprawna odpowiedzialność za stosowanie dopingu sportowego,
  • opieki lekarskiej nad osobami uprawiającymi aktywność fizyczną,
  • reklamowania produktów leczniczych, wyrobów medycznych i suplementów przez sportowców,
  • miejsca osób niepełnosprawnych i opieka nad nimi w ujęciu uprawniania sportu.

Więcej informacji na stronie: http://www.swps.pl/warszawa/wydzial-prawa/konferencje/12816-medycyna-i-sport

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Prawo medyczne i orzecznictwo lekarskie. Repetytorium do LEK i LDEK - wprowadzenie

Regulacje prawne są związane praktycznie z każdą dziedziną życia, w tym również z medycyną. Znajomość przepisów jest ważna dla lekarzy i lekarzy dentystów podczas wykonywania pracy zawodowej, ponieważ te właśnie grupy zawodowe podejmują decyzje dotyczące procesu leczenia pacjenta oraz oceniają stan jego zdrowia, który stanowi jedną z przesłanek przyznania określonych świadczeń z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym ubezpieczeń społecznych rolników. Absolwenci kierunków lekarskich oraz lekarsko-dentystycznych, również rozpoczynając karierę zawodową, powinni znać regulacje dotyczące prawa medycznego oraz orzecznictwa lekarskiego. Należy podkreślić, że absolwenci powyższych kierunków, przystępując do Lekarskiego egzaminu Końcowego oraz Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego zobowiązani są odbyć staż w zakresie orzecznictwa lekarskiego, bioetyki i prawa medycznego, jak też dysponować wiedzą z tego zakresu.

Czytaj więcej

„Dzieje medycyny w Polsce” – wstęp

Dzieje medycyny w Polsce stanowią zbiór szkiców i opracowań autorskich, które dotyczą medycyny w Polsce przedrozbiorowej i w okresie zaborów (tom I), medycyny II Rzeczypospolitej z uwzględnieniem I i II wojny światowej (tom II) oraz medycyny w PRL od 1944 r. do 1989 r. (tom III). Zgodnie z przyjętymi założeniami tekst każdego tomu uzupełnia omówienie warunków polityczno-społecznych wpływających na kształtowanie się i rozwój nauk medycznych oraz polskiej organizacji opieki zdrowotnej w danym okresie.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy