Medycyna PZWL.pl

PZWL

VII Międzynarodowy Kongres Zdrowia Publicznego

alż Tagi: zdrowie publiczne

W dniach 28-29 maja 2015 r. w Centrum Konferencyjnym Hotelu Lord w Warszawie odbędzie się VII Międzynarodowy Kongres Zdrowia Publicznego.

Zdrowie Publiczne oraz stan ochrony zdrowia w Polsce to temat niezwykle rozległy i wielce drażliwy.

Istnieje wiele aspektów, które należałoby poruszyć i podczas nadchodzącego spotkania postaramy się skupić na sprawach najistotniejszych dla społeczeństwa.

Nasi Eksperci wypowiedzą się na tematy związane z: rolą promocji zdrowia w realizacji programów prozdrowotnych, kształceniem kadr zdrowia publicznego, zdrowiem publicznym w polityce zdrowotnej Państwa, jak również zdrowiem w działaniach samorządów gminnych i powiatowych. Natomiast w trakcie dyskusji panelowej podejmiemy dialog na temat problemów zdrowia społeczności lokalnych w działaniach samorządowych.

Mimo wielu lat debaty w dalszym ciągu nie została uchwalona ustawa o zdrowiu publicznym.

Chcielibyśmy, aby wnioski i konkluzje z nadchodzącego wydarzenia stanowiły przyczynek i fundament do stworzenia instytucjonalnych podstaw zdrowia publicznego w Polsce.

Do udziału zapraszamy wszystkie instytucje rządowe, samorządowe, organizacje pozarządowe, przedstawicieli Parlamentu, media oraz organizacje branżowe.

Liczymy na Państwa udział i zaangażowanie w tym ważnym dla środowiska ochrony zdrowia oraz opinii publicznej wydarzeniu.

prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtczak

Przewodniczący Komitetu Naukowego

dr Włodzimierz W. Sukiennik

Sekretarz Komitetu Naukowego

Więcej informacji na stronie: http://zdrowie-publiczne.com/2015/

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Pacjent z wirusem HIV – bezpieczeństwo i opieka

Opieka nad pacjentem zakażonym wirusem HIV stanowi zawsze wyzwanie dla personelu medycznego. Z jednej strony sytuacja taka wymusza wzmożenie uwagi i koncentracji podczas wykonywania wszelkich czynności pielęgnacyjnych, diagnostycznych czy terapeutycznych, z drugiej zaś szczególnego potraktowania wymaga sam pacjent.

Czytaj więcej

Segregacja i usuwanie odpadów

Placówki ochrony zdrowia wytwarzają różnorodne odpady – przede wszystkim komunalne oraz medyczne. W tym drugim przypadku dzielone są na odpady zakaźne, niebezpieczne (toksyczne), nie niebezpieczne oraz niskoradioaktywne. Aby nie stały się przyczyną zagrożenia dla zdrowia ludzi i środowiska, muszą być prawidłowo identyfikowane, segregowane i unieszkodliwiane. Niestety, często niedoskonałość wprowadzonych procedur sprawia, że odpady z poszczególnych grup są mieszane ze sobą.

Czytaj więcej

pixabay

„Jaskra nie boli – kradnie wzrok” – Trwa kampania edukacyjna zachęcająca do badań diagnostycznych

Około 16 % chorych na jaskrę bezpowrotnie traci wzrok[1]. Według danych WHO schorzenie jest drugą przyczyną ślepoty w krajach rozwiniętych[2]. Tymczasem wiedza medyczna i nowoczesne metody diagnostyczne pozwalają łatwo uniknąć tragedii. Wystarczy regularnie badać stan zdrowia oczu. W Polsce jaskrę zdiagnozowano u co najmniej 420 tys. osób z czego 300 tys. to kobiety[3]. Prawdopodobnie połowa chorych wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy, powoli tracąc wzrok. Eksperci z Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz pacjenci dotknięci jaskrą apelują, by Polacy interesowali się stanem zdrowia oczu i wykonywali badania diagnostyczne. Przy ograniczonym dostępie do okulisty od stycznia 2015 r. wysiłek w kierunku wykrycia jaskry jest dla pacjenta jeszcze większy.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy