Medycyna PZWL.pl

PZWL

Cykl seminariów dla lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarek i położnych "RAK PIERSI- profilaktyka, diagnostyka i leczenie"

Nikodem
Nowość

Szanowni Państwo,

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet – co szósta kobieta w Polsce zachoruje na ten nowotwór. W tym roku taką informację usłyszy ponad 18000 pań...

Wczesne rozpoznanie i właściwe leczenie jest warunkiem nie tylko przeżycia chorych na nowotwór piersi, ale także ograniczenia rozległości leczenia chirurgicznego i ubocznych skutków chemioterapii oraz radioterapii.

Oprócz współpracy z onkologami niezbędny jest ścisły kontakt pacjentki ze swoim lekarzem rodzinnym i pielęgniarką w miejscu zamieszkania, gdyż właśnie te osoby pacjentka zna najlepiej i darzy największym zaufaniem. To właśnie od swojego lekarza i pielęgniarki kobieta może dowiedzieć się o profilaktyce i wczesnym rozpoznaniu. To lekarz i pielęgniarka wskazują pacjentce, gdzie i do kogo ma się zgłosić w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia raka piersi, to oni udzielają pierwszych porad w trakcie leczenia i wystąpienia powikłań.

Dlatego zespół lekarzy onkologów, przy czynnym wsparciu firmy AVON, organizacyjnej pomocy Wydawnictwa Lekarskiego PZWL oraz pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, przygotował cykl bezpłatnych spotkań dla lekarzy i pielęgniarek, podczas których przedstawione zostaną problemy diagnostyki, leczenia i postępowania po leczeniu u chorych na raka piersi.

Serdecznie zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w spotkaniach, a także współpracy z nami - dla dobra leczonych kobiet. Uwaga! Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a liczba miejsca ograniczona.

 

W celu zgłoszenia udziału w seminarium prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie  http://i.pzwl.pl/rakpiersi/

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Zobacz także

Zapalenie gruczołu sutkowego

Zapalenie sutka (mastitis) może objawiać się w postaci obrzęku, zaczerwienienia i bólu piersi. Zdarza się, że towarzyszy mu powiększenie węzłów chłonnych pachowych. Czasami stan zapalny może spowodować powstanie ropnia.

Czytaj więcej

Leczenie osobista pompą insulinową – podręcznik dla pielęgniarek i położnych

Oddajemy w Państwa ręce podręcznik dotyczący zasad leczenia cukrzycy przy użyciu osobistej pompy insulinowej. Ta forma terapii daje wyjątkowe możliwości osobie, która z jednej strony pragnie utrzymywać poziom glukozy w normie, aby chronić się przed rozwojem powikłań choroby, a z drugiej strony jednocześnie chce się w pełni realizować zawodowo, sportowo, życiowo.

Czytaj więcej

RAK JAJNIKA – rola mutacji BRCA1/BRCA2

Rak jajnika to wielkie wyzwanie dla onkologii. Znakomita większość chorych ma diagnozowaną chorobę w późnym stopniu zaawansowania. Na razie krok naprzód zrobiła genetyka. Identyfikacja mutacji genów BRCA1/BRCA2 jest obecnie jednym z nielicznych czynników predykcyjnych, a jednocześnie – rokowniczych w raku jajnika. Dlatego, obok edukacji w zakresie wczesnych symptomów choroby, tak ważna jest znajomość rodzinnej historii zachorowań na nowotwory i w konsekwencji oznaczanie mutacji BRCA1/BRCA2 u pacjentek i ich krewnych.

Czytaj więcej

Recenzje

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy