Medycyna PZWL.pl

PZWL

Baby Junior

Praca zbiorowa
Nowość Polecane

O czasopiśmie

Baby Junior z dodatkiem specjalnym Twój Junior to oferta dla przyszłych i obecnych rodziców – nowoczesnych, świadomych, którzy chcą wiedzieć więcej, nie boją się pytać i dociekać, są otwarci na wiedzę i doświadczenie. Baby Junior poświęcony jest zdrowiu i pielęgnacji zarówno w okresie ciąży, jak i pierwszym roku życia malucha. Dodatek specjalny Twój Junior adresowany jest do rodziców dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym – podejmuje szereg tematów związanych z wychowaniem i edukacją, a także zdrowiem, wypoczynkiem i zabawą. Większość artykułów opatrzona jest merytorycznymi komentarzami i wskazówkami ekspertów PWN oraz PZWL. Na łamach pisma goszczą też znane osoby ze świata kultury i mediów.

 

W bieżącym numerze

Urodzenie dziecka oznacza prawdziwą rewolucję dla każdej kobiety i bardzo często dzieje się to niezależnie od nas. Automatycznie zmieniamy piramidę wartości, a nowa lista priorytetów powstaje na bazie potrzeb dziecka. Zaczynamy postrzegać świat oczyma osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za istnienie drugiego człowieka. A to rysuje przed nami zupełnie inną, nową rzeczywistość. W końcu przychodzi też moment na podjęcie decyzji o powrocie do pracy. Jak zgodnie podkreślają eksperci, to jedno z najtrudniejszych wyzwań, z jakim musi się zmierzyć młoda mama. Pewnym rozwiązaniem może być pomysł na własny biznes. O tym, jak w sprytny sposób pogodzić rolę mamy z karierą zawodową, o nietuzinkowych pomysłach na siebie i oczywiście urokach macierzyństwa opowiada Justyna Garstecka, założycielka marki Motherhood.

Nowa rola mamy wymaga od nas także bardziej skutecznego i precyzyjnego działania. Musimy szybko nauczyć się mowy ciała noworodka, wykonywać wiele czynności jednocześnie, stworzyć skuteczne reguły działania i opracować bezkolizyjny sposób ich realizacji. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was przewodnik po codziennych rytuałach malucha. Pamiętajcie też, że wieczorna kąpiel i zabiegi pielęgnacyjne mogą być miłym relaksem po ciężkim dniu – i dla Was, i dla maleństwa. Jest to również świetna okazja do budowania bliskości i wspólnego spędzania czasu.

Z kolei w dodatku specjalnym Twój Junior jak zwykle przygotowaliśmy praktyczne porady dotyczące zdrowia i wychowania nieco starszych dzieci. Szczególnie polecam temat numeru. Smartfon czy tytułowy tablet w ręku naszego Juniora to dość powszechny obraz, który już w zasadzie nikogo nie dziwi. To ewidentnie znak naszych czasów, którego nie powinniśmy ani demonizować, ani też idealizować. Naszym zadaniem jest uczyć dzieci mądrze korzystać z tych urządzeń, co w przyszłości może uchronić je od uzależnienia i dezorganizacji w życiu społeczno-emocjonalnym. Podpowiemy Wam, jak dobrze to zrobić.

--------------------
Archiwalne numery w wersji elektronicznej dostępne są tutaj

Oceń

  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

pixabay

Obowiązujące procedury zaopatrywania kikuta pępowinowego

Kikut pępowinowy to pozostałość po pępowinie, która w okresie ciąży odgrywa rolę sznura łączącego płód z łożyskiem. Od 8. tygodnia ciąży przez pępowinę przebiegają naczynia krwionośne – żyła i dwie tętnice. Żyła biegnie do wnęki wątroby, dlatego tak łatwo w przypadku zakażeń pępka o przejście zapalenia na wątrobę. Naczynia przebiegające w pępowinie leżą w tkance śluzowej określanej mianem galarety Whartona, która ulega martwicy w przebiegu gojenia się pępka.

Czytaj więcej

„Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Kosmetologia twarzy”

Książka została napisana z myślą o lekarzach, kosmetyczkach oraz wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, urodę i powodzenie w życiu. Publikacja w holistyczny sposób wyjaśnia zagadnienia związane z kosmetologią oraz związane z pielęgnacją skóry. Pozwala zrozumieć, że dobra kondycja skóry wpływa również na nasze samopoczucie i zdrowie, a zabiegi kosmetyczny pozwalają to osiągnąć.

Czytaj więcej

Szczepienia ochronne w praktyce pielęgniarki i położnej

Szczepienia ochronne są niekwestionowaną obroną w zapobieganiu występowania chorób zakaźnych. Znane z przeszłości masowe zachorowania dziesiątkujące ludność, zwłaszcza osoby najsłabsze, w tym dzieci, powodowały epidemie chorób zakaźnych, co wraz z niedożywieniem ludności decydowało o wysokiej umieralności populacji ludzkiej.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy