Medycyna PZWL.pl

PZWL

III Ogólnopolska Konferencja "Bóle głowy w praktyce klinicznej"

III Ogólnopolska Konferencja "Bóle głowy w praktyce klinicznej"

Zapraszamy serdecznie na kolejną, trzecią już, edycję konferencji ogólnopolskiej "Bóle głowy w praktyce klinicznej". Tak samo jak podczas poprzednich edycji przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. med. Adam Stępień. Spotkanie odbędzie się w Warszawie już 22 maja 2015 r.!

 

Program składa się z czterech sesji poświęconych poniższej tematyce.

SESJA I Samoistnebóle głowy

SESJA II Bóle głowy udzieci

SESJA III Bóle głowy spowodowane chorobami twarzoczaszki           

SESJA IV Objawowebóle głowy

Szczegółowy program zamieścimy już wkrótce!

Więcej informacji: http://konferencje.pzwl.pl/boleglowy2015

Zarejestruj się: http://konferencje.pzwl.pl/boleglowy2015/rejestracja

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

pixabay

„Jaskra nie boli – kradnie wzrok” – Trwa kampania edukacyjna zachęcająca do badań diagnostycznych

Około 16 % chorych na jaskrę bezpowrotnie traci wzrok[1]. Według danych WHO schorzenie jest drugą przyczyną ślepoty w krajach rozwiniętych[2]. Tymczasem wiedza medyczna i nowoczesne metody diagnostyczne pozwalają łatwo uniknąć tragedii. Wystarczy regularnie badać stan zdrowia oczu. W Polsce jaskrę zdiagnozowano u co najmniej 420 tys. osób z czego 300 tys. to kobiety[3]. Prawdopodobnie połowa chorych wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy, powoli tracąc wzrok. Eksperci z Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz pacjenci dotknięci jaskrą apelują, by Polacy interesowali się stanem zdrowia oczu i wykonywali badania diagnostyczne. Przy ograniczonym dostępie do okulisty od stycznia 2015 r. wysiłek w kierunku wykrycia jaskry jest dla pacjenta jeszcze większy.

Czytaj więcej

V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów 2015

Już 21 listopada 2015 w murach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbędzie się wielkie pisanie testu, na które zaproszony jest każdy - nie tylko młody – fizjoterapeuta! W olimpiadzie mogą uczestniczyć studenci oraz absolwenci Wydziałów Fizjoterapii z całej Polski, którzy zostaną przyporządkowani do jednej z trzech kategorii: Licencjat, Magister, Open (wszyscy uprawnieni do wykonywania zawodu fizjoterapeuty). W przygotowaniu testu wezmą udział przedstawiciele renomowanych uczelni kształcących fizjoterapeutów w Polsce. W programie także ciekawe wykłady, ekspozycje sprzętu, atrakcyjne oferty szkoleń i kursów. Każdy ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody, których łączna wartość może przekroczyć sumę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymają pakiety startowe i olimpijskie koszulki.

Czytaj więcej

Recenzja podręcznika „Farmakologia: repetytorium” pod redakcją Ryszarda Korbuta

Jak efektywnie uczyć się farmakologii? Metod jest tak wiele, jak książek, po które możemy sięgnąć chcąc dobrze wypaść na egzaminie bądź przypomnieć sobie niezbędne podstawy już w trakcie naszej praktyki lekarskiej. Sęk w tym, by znaleźć właśnie te podręczniki, dzięki którym nauka staje się przyjemna, a powtarzanie łatwe i szybkie. Tym razem pod lupę wzięliśmy podręcznik „Farmakologia. Repetytorium” pod redakcją naukową Ryszarda Korbuta.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy